Kahramanmaraş merkezli 10 ilde oluşan dermem sonrası Vakfıkebir ilçemize gelen depremzedelerin kayıt adlına alındığı “AFADZEDE İRTİBAT BÜROSU” hizmete devam ediyor.  Kaymakamlık Binasında hizmete devam eden İrtibat Büronu Başkan Muhammet Balta ziyaret ederek Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın’dan bilgi aldı.

Vakfıkebir Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, Vakfıkebir ilçemizde 316 kişiden oluşan 85 depremzede aileyi misafir ediyoruz. Onlarla yakından ilgilendiklerini dile getiren Müdür Altın, misafirlerimiz bizlerin baş tacıdır. Hem ailelerimizde hem de çocukları ile yakından ilgileniyoruz. Çocukları eğitim öğretimleri ile ilgili bir sıkıntıları yok. Onları ilçe genelimizdeki okullara yerleştirdik eğitimlerine devam ediyorlar dedi.

“ÇEVRE HAFTASI NEDENİYLE ATIK TOPLAMA ETKİNLİĞİ YAPILDI” “ÇEVRE HAFTASI NEDENİYLE ATIK TOPLAMA ETKİNLİĞİ YAPILDI”

“DEPREMİN YARALARINI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “Depremin yaralarını birlikte saracağız. Bütün imkanlarımızla hem deprem bölgesinde hem de ilçemizde ağırladığımız depremzede kardeşlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Depremin yaşandığı ilk günden itibaren Vakfıkebir Belediyesi olarak bölgeye yardım elimizi uzatmak için çalışmaya başladık. Afet bölgesine çeşitli ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardım tırlarını gönderdik. Yaralar sarılana kadar üzerimize düşen ne varsa bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Deprem felaketinin ardından ilçemize gelen depremzede ailelerimizle ilgili Kaymakamımız ile birlikte ziyarette bulunarak kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bütün imkanlarımızla hem deprem bölgesinde hem de kentimizde ağırladığımız depremzede kardeşlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.