Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle gazetemize nezaket ziyaretinde bulunarak Yazı İşleri Müdürü Ahmet Kamburoğlu ve Haber Müdürü Sadık Aydın ile bir süre sohbet ettiler. Kaymakam Uzan ziyaret vesilesi ile 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramlarını da kutladı.

“BASIN, DEMOKRASİNİN TEMEL UNSURLARINDAN BİRİDİR”

Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan ziyaret sırasında yaptığı açıklamada; “Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın; önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla demokrasinin temel unsurlarından biridir. İçinde bulunduğumuz iletişim çağında yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanı sıra vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir sorumluluğu üstlenmektedir. İlçemizin kalkınması açısından koyduğumuz hedefler doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarda; tarafsız, güçlü ve sorumluluk alan basın mensuplarımızın desteği de gücümüzü artırmıştır.  Gerek ülkemizin gerekse Vakfıkebir’imizin her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilçemiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. Vakfıkebir ilçemiz ile ilgili her türlü gelişmeyi hem yerel gündeme hem de ulusal platformlara taşıyan tüm yazılı ve görsel basınımıza sizlerin aracılı ile teşekkürlerimi sunuyorum. Sizler Büyükliman Postası Gazetesi olarak tarafsız ve objektif habercilik anlayışı ile bölgenin en güçlü sesi olmaya devam ediyorsunuz. Yaptığınız haberler ile ilçemizin gelişimine ve yatırımların artmasına büyük bir katkı sunuyorsunuz. Bu anlamda sizleri tebrik ediyorum.

Bu düşüncelerle; görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, kamuoyunun bilgi alma ihtiyacını karşılayabilmek için mesai mefhumu gözetmeden, her türlü zor şartlar altında, özverili bir şekilde görevlerini ifa eden başta Vakfıkebir İlçemizde ki yerel basın mensuplarımız olmak üzere, tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“DEDEMİN OYUNLARI NİNEMİN OYUNCAKLARI” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ “DEDEMİN OYUNLARI NİNEMİN OYUNCAKLARI” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Büyükliman Postası Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ahmet Kamburoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan’a nazik ziyaretleri için teşekkür etti.