Vakfıkebir Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eski İlçe Başkanı Orhan Burhan Baltürk, 17 Ağustos 2023 tarihinde yapılan ilçe kongresinde başkanlığa aday olmadı. Baltürk, İlçe Başkanlığı görevinin ardından veda ziyaretleri kapsamında gazetemiz Büyükliman Postası Gazetesini ziyaret ederek Yazı işleri Müdürümüz Ahmet Kamburoğlu ile bir süre sohbet ederek vedalaştı. Eski Başkan Orhan Burhan Baltürk ziyaret sırasında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“BÜYÜKLİMAN POSTASI GAZETESİ BÖLGENİN EN GÜÇLÜ SESİDİR!”

Baltürk, “5 yıllık görev sürem boyunca hep şeffaf olmayı tercih ettim. Görev sürem içerisinde Büyükliman Postası Gazetesi olarak sizlerden son derece memnunum. Tarafsız, ilkeli ve doğru habercilik anlayışınız ile bölgenin en güçlü sesi olduğunuz herkes tarafından söyleniyor ve bu dik duruşunuz taktirle karşılanıyor. Bende bu dik duruşunuz ve ilkeli habercilik anlayışınız için sizleri kutluyorum. Ayrıca 5 yıl boyunca yaptığımız bütün çalışmalarda hep yanımızda oldunuz. Bizlere verdiğiniz destek ve yayınladığınız haberler için sizlere teşekkür ediyorum. Tarafsız olarak bizim gücümüze güç kattınız. Yaptığımız çalışmaların halkımıza doğru bir şekilde ulaşmasına vesile oldunuz. 5 Yıllık görev sürem içerisinde partimin büyümesi ve yücelmesi için hep ön planda olması için mücadele ettim. Görev sürem içerisinde hep mütevazi olmaya çalıştım. Hiçbir zaman kendimi ön plana çıkartmadım. Partimi ön plana çıkartma gayreti içerisinde oldum. Bunu da başardığımı düşünüyorum. Siyasette makamlar gelip geçicidir. Biz teşkilatı daha diri tutabilme ve bölünmelerin önüne geçmek için böyle bir tutum sergiledik. Eskiden yapılan görevden alınmalar sonrası yaşanan dargınlıklarında önüne geçmiş olduk. Bu doğrultuda beraber çalışma fırsatı bulduğum değerli bir arkadaşımız olan Sayın Mustafa Aynacı’ya bu görevi teslim etmenin onurunu, mutluluğunu, huzuru ve güvenini yaşıyorum. Başarılı olacağına cani gönülden inanıyorum. Partimizin misyonunu, vizyonunu ve başarı çıtasını daha da zirvelere taşıyacaktır. Görev sürem içerisinde bana devredilen bayrağı yere düşürmedim, kirletmedim. Huzurlu bir şekilde görevimi devrettim. Önemli olan bunu tam zirvede bırakabilmektir. Hayata geliş ve hayatta bulunuş amacımızın sadece iyilik ve güzel Ahlak olduğunu unutmamak gerekiyor. Ne garip değil mi! yarına çıkacağı garanti olmayan insanın, bu dünya için didinip durmasıdır. İşte tam da bu nokta da Bu gök kubbede sonsuza kadar kalıcı olan yalnızca bıraktığın bir hoş seda imiş. Bende bunu bırakabilmişsem ne mutlu bana. Bu duygu ve düşüncelerle Sizlere tekrar teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Hakkım varsa sizlere helal olsun, sizlerde hakkınızı helal edin dedi.”

“HİÇBİR ZAMAN BİRİLERİNİN ÖN YA DA ARKA BAHÇESİ OLMADIK”

MİLLETVEKİLİ AYDIN’DAN BAŞKAN KOÇAL’A ZİYARET MİLLETVEKİLİ AYDIN’DAN BAŞKAN KOÇAL’A ZİYARET

Büyükliman Postası Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ahmet Kamburoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şu ifadeleri dile getirdi. Kamburoğlu, “5 yıllık görev süreniz boyunca ilçemize verdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Ayrıca Gazetemiz için söylemiş olduğunuz onurlandırıcı ifadeler için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Gazete olarak biz her zaman tarafsızlığımızı ve ilkeli habercilik anlayışımızla her görüşe her kuruma eşit mesafede olmayı kendimize prensip edindik. Hiçbir zaman birilerinin ön ya da arka bahçesi olmadık. Olmayacağız da. Bu duygu ve düşüncelerle yeni hayatınızda sizlere sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz. Hakkımız sana helaldir  dedi.”