Vakfıkebir Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Teknoloji ve Tasarım dersi "Hayallerimize Yolculuk 2" isimli ürün sergisi ziyaretçileri büyüledi. Atatürk Ortaokulu Teknoloji-Tasarım Öğretmeni Fatih Gedikli gözetiminde açılan sergide öğrencilerin eserleri sergilenirken, Okulun öğretmenlerinden Mustafa Kurt gözetiminde Nevruz-Hıdırellez etkinlikleri düzenlendi. Okulun öğrencileri tarafından hazırlanan ve okulun bahçesinde ve kapalı spor salonunda düzenlenen etkinliğe Vakfıkebir Belediye Başkan Vekili Havva Kurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, Şube Müdürü Ömer Baştan, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadem Sağlam ve protokol mensupları katıldılar.

“ÇOCUK KORUMA İLÇE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI” “ÇOCUK KORUMA İLÇE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI”

“AMACIMIZ TEKNOLOJİ VE TASARIM OKURYAZARI BİREYLER YETİŞTİRMEK”

Vakfıkebir Atatürk Ortaokulu Müdürü Çetin Zaim yaptığı açıklamada; “Vakfıkebir Atatürk Ortaokulu olarak, Teknoloji ve Tasarım dersi "Hayallerimize Yolculuk 2" isimli ürün sergimizi okulumuz öğrencilerinin çalışması ile gerçekleştirdik. Ürünlerimizi boyama çalışmaları, maket çalışmaları, el sanatları olmak üzere kategorilendirebiliriz.  2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının başından beri öğrencilerimizle ciddi emek vererek hazırladığımız ürünlerimizi sergileme fırsatı bulduk. Bu bağlamda; Hayat boyu öğrenen, öğrendiğini uygulayabilen, hem kendisi hem de yaşadığı toplum yararına kullanan bireyler yetiştirmek ve Teknoloji ve Tasarım sürecini anlayabilen, yorumlayabilen, yönetebilen; TEKNOLOJİ VE TASARIM OKURYAZARI bireyler yetiştirmek ana amaçlarımız arasındadır dedi.”

Müdür Zaim; “Başta İlçe Kaymakamımız Dr. Hacı Arslan Uzan Bey, Belediye Başkanımız Muhammet Balta Bey ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Altın Bey olmak üzere tüm meslektaşlarıma, Teknoloji ve Tasarım Öğretmenimiz Fatih Gedikli ve Mustafa Kurt’a, fedakar öğrencilerime ve tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz dedi.”