Vakfıkebir Atatürk Ortaokulunda Tübitak 4006 Bilim Fuarı düzenlendi. Öğrenciler tarafından yapılan projelerin sergilendiği fuara, İlçe Kaymakam Sayın Dr. Hacı Arslan Uzan, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun, İl Milli Eğitim Arge Şube Müdürü Erdoğan Karakaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, Şube Müdürleri Ömer Baştan, Murteza Kıran ve daire amirleri katıldılar. Birbirinden güzel projeler hazırlayan öğrenciler katılımcılardan tam not aldılar.

Atatürk Ortaokulun’da ‘Tübi̇tak 4006 Bi̇li̇m Fuari’ Açildi (2)

ÖĞRENCİLER KATILIMCILARDAN TAM NOT ALDILAR”

“İYİ YETİŞMİŞ BİREYLER İYİ KURULMUŞ AİLELERDEN YETİŞİR” “İYİ YETİŞMİŞ BİREYLER İYİ KURULMUŞ AİLELERDEN YETİŞİR”

Atatürk Ortaokulu çok amaçlı spor salonunda açılan ‘Tübitak 4006 Bilim Fuarı’ ile ilgili açılış konuşması yapan Okul Müdürü Çetin Zaim, özellikle bu projeyi hazırlayan koordinatör öğretmen arkadaşlarına ve öğrencilere teşekkür etti. Zaim, “Bu fuarla birlikte okulumuzu da tanıtmış olduk. Tüm öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerim bu projede el birliği ile çalıştılar. Projemiz olumlu ve güzel bir şekilde bitmiştir. Fuarımıza Sayın Kaymakamımız başta olmak üzere tüm davetlilerimiz yoğun ilgi gösterdiler. Bunun yanı sıra halkımız da projeye büyük destek verdi. Bu bağlamda kendilerine teşekkür ediyorum. Daha önce buna benzer projeler okulumuzda yaptık. Projeye başlarken öğrencilerde bilimsel düşünmeyi geliştirmeyi amaçlamıştık. Öğrencilerimiz de kendi kendilerini bürokrasinin karşısında profesyonel bir şekilde ifade edebilme gücünü buldular. Emeğimizin karşılığını ise öğrencilerimizin yaptıkları sunum sayesinde manevi olarak fazlasıyla aldık” dedi. Zaim, “Projenin bitiminde beklediğimiz sonucu fazlasıyla aldık. Öğrencilerimiz de projelerinin sunumunu çok güzel bir şekilde yaptılar. Öğrencilerimiz çok aktif bir sunum yaptılar dedi.”

‘TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI’nı yerinde inceleyen İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan ise açıklamasında çalışma açısından bakıldığında güzel bir etkinlik olduğuna dikkat çekerek, “Çocuklar projeye gerçekten büyük emek vermişler, öğretmenleri de katkılarını esirgememişler. Çok özgür projeler olduğunu gözlemledim. İnşallah bunlar daha da geliştirilir. Emeği geçen okul Müdürü Çetin Zaim'e proje koordinatörü öğretmenlerimize pırıl pırıl öğrencilerimize ve tabi ki üstün gayret gösteren velilerimize sonsuz teşekkür ediyoruz dedi.”