"YURTDIŞINDA YATIRIM YAPAN GİRİŞİMCİLERE VERİLEN DESTEKLER ÇOK ÖNEMLİ" "YURTDIŞINDA YATIRIM YAPAN GİRİŞİMCİLERE VERİLEN DESTEKLER ÇOK ÖNEMLİ"

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Anneler Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanlığı ile Tarihi Avrasya Pazarı Derneği’nin düzenlediği iki farklı etkinliğe katıldı. İlk olarak Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Genç, planetaryum (Gezegen Evi), tasarım, teknoloji, doğa bilimleri, matematik ve astronomi, havacılık ve uzay atölyelerini gezerek burada eğitim gören öğrenciler ve anneleriyle sohbet etti.

“BAŞKAN GENÇ’E DESTEK TEŞEKKÜRÜ”

Başkan Genç, bütün annelerin gününü tebrik ederek, tek tek karanfil dağıttı. Öğrenci anneleri, Başkan Genç’e Bilim Merkezi’ne verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti. Başkan Genç ise, “Bugün, bilim merkezimizdeki öğrencilerimizin başarılarına tanıklık etmek ve annelerini onurlandırmak adına buradayız. Çocuklarımızın eğitimine ve gelişimine katkı sağlayan bilim merkezimiz, onların geleceği için önemli birer kaynaktır. Annelerimizin desteği ve özverisi olmadan, çocuklarımızın bu başarıları elde etmeleri mümkün olmazdı. Bu vesileyle, tüm annelerimizin Anneler Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

“ANNELERİMİZE MİNNETTARIZ”

Ardından Tarihi Avrasya Pazarı’nı ziyaret eden Başkan Genç, anneler ve dernek yöneticileriyle bir araya geldi. Avrasya Pazarı’nı hizmete almanın mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Genç, “Esnaflarımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum. Annelerimizin, Anneler Günü’nü yürekten tebrik ediyorum. Allah'ın bize nasip ettiği, dünyanın en nadide topraklarında ilelebet Türk Devleti'nin temelini oluşturan birliğimizi en sağlam ayakta tutan ailelerimizdir. Bu aileleri ayakta tutan en büyük gücümüz de annelerimizdir. Onun için onların fedakarlığı, yuvalarını ayakta tutma çabası ve çocuklarının geleceği için bütün fedakarlıklarını ortaya koymaları çok saygıdeğerdir. Zaten bu nedenle cennetle müjdelenmişlerdir” diye konuştu.