“MİLLET BAHÇESİ VE EK HİZMET BİNASI ALTINDAKİ İŞYERİ İHALEYE ÇIKIYOR” “MİLLET BAHÇESİ VE EK HİZMET BİNASI ALTINDAKİ İŞYERİ İHALEYE ÇIKIYOR”

Vakfıkebir İlçesi Yeni Camii önünde kan alma aracında 35. Ünite kan veren ilçe esnaflarından Lütfi Kudu, Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz imzasıyla Altın Madalyasını ve beratını İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan’ın elinden aldı.  Altın madalya ile ödüllendirilen Lütfi Kudu ile İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan’da kan verdi.

“35 ÜNİTE KAN VERDİ ALTIN MADALYA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ”

 Lütfi Kudu, “ Bu gün birinin ikinci şansı olsun” diyerek kan veriyorum. Kan verirken bir vatandaşımızın hayatta ikinci bir şansı olmasını arzu ettiğim için bu güne kadar 35 ünite kan verdim. Şunu kesinlikle biliyorum bağışlanan her damla kan boşa gitmez. Mutlaka ihtiyaç sahibi hastalarımız için son damlasına kadar kullanılır. Kurumun uygulaması nedeniyle altın madalya ve berat verilmesinden dolayı da ayrıca mutlu oldum fakat ben bunu yaparken bir karşılık beklemedim dedi.

Türk Kızılayı, kan bağışlayarak hayat kurtaran vatandaşlara 45 defa kan bağışlayanlara plaket, 35 kez kan bağışlayanlara altın madalya ve 25 defa kan bağışlayanlara ise gümüş madalya veriliyor.