Kahramanmaraş merkezli 10 ilde oluşan dermem sonrası Vakfıkebir ilçemize gelen depremzedelerin kayıt adlına alındığı “AFETZEDE İRTİBAT BÜROSU” hizmete devam ederken, Vakfıkebir Kaymakamlığının kontrolü dahilinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın’ın koordinatörlüğünde Milli Eğitim Camiasının değerli eğitimcileri tarafından yürütülen çalışmalar aralıksız hız kesmeden devam ediyor.  Deprem bölgesinden İlçemize gelen depremzedelerin bilgilerinin kayıt altına alınması; barınma, iaşe, kıyafet vb. ihtiyaçlarının karşılanması için Hükümet Konağı zemin katta “İlçe AFAD Merkezi Afetzede İrtibat Bürosu” kurularak hizmet sunmaktadır.

“AFETZEDE İRTİBAT BÜROSUNA KAYIT YAPTIRMAK ÇOK ÖNEMLİ”

"VAKFIKEBİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI MAHALLE SEÇİM SONUÇLARI" "VAKFIKEBİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI MAHALLE SEÇİM SONUÇLARI"

Aldığımız bilgilere göre,  “06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin ardından 10 ilde arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken, bir yandan da depremde evsiz kalıp konaklama sorunu yaşayan vatandaşlar için ilçemizde yerleştirmeler süratle devam ediyor. Deprem bölgesinden ilçemize gelen depremzedelerin bilgilerinin kayıt altına alınması; barınma, iaşe, kıyafet vb. ihtiyaçlarının karşılanması için Vakfıkebir Kaymakamlığının giriş katında ilçe AFAD Merkezi Afetzede İrtibat Bürosu kurulmuştur. İlçemize gelen bütün depremzede vatandaşlarımızın yada yakınlarının yanına gelen depremzedelerin muhakkak kaymakamlık binasına gelerek gerekli bilgi ve yönlendirmelerin bu büroya yapılması önemlidir. Kayıt altına alınan depremzedelerin ihtiyaçları da bu kayıtlar sonrası karşılanıyor. Afetzedelerin talep ve ihtiyaçlarının karşılanması noktasında ilçemizde kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımız özveri bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

“ŞUANDA İLÇEMİZDE 228 AFETZEDE VATANDAŞIMIZI MİSAFİR ETMEKTEYİZ”

İlçe AFAD Merkezi Afetzede İrtibat Bürosu Yetkililerden aldığımız bilgiye göre Vakfıkebir ilçemizde şu an itibariyle 228 afetzede vatandaşımızı misafir etmekteyiz. Bu afetzedelerden 1 ailemiz Öğretmenevinde, 8 ailemiz Uygulama Otelinde,  43 ailemiz ise ilçe genelindeki merkez mahallelerde evlere yerleştirilmiş durumdadır. Toplamda ilçemizde 52 ailenden oluşan 228 kişi misafir olarak ilçemizde bulunuyor. Ayrıca bu ailelerden hariç 2 ailemizde geri dönmüştür.