Yıllardır yılan hikayesine dönen Karadağ Yayla yolunun asfaltlama çalışmaları başladı. Fakat büyük tehlike ile karşı karşıyayız. Aşırı tomruk yüklü kamyonlar yeni asfaltlanan yol güzergahında nakliye yaptıkları için asfaltta tahribatlara yol açabileceğinden yayla sakinleri tedirginlik yaşıyorlar. Yetkilileri göreve çağırıyorlar. Lütfen sahip çıkalım, 70 milyonluk yatırım heba olmasın diyerek tepkilerini dile getiriyorlar. Vatandaşlar, Vakfıkebir ilçesinin tek yaylası olan Karadağ yaylası yıllardır yol sıkıntısı yüzünden insanlar tarafından ulaşım sorunu yaşıyordu. Yolda asfaltlama başladı. Fakat ağaç kesimi yapan kişilerin kamyonlara aşırı tomruk yüklemesiyle kamyonların asfalta çıkmaları yolun bozulmasına neden oluyor. Böyle devam ederse yol diye bir şey kalmayacak, yapılan yatırımda heba olacak. Lütfen, emniyet, jandarma birimlerini ve yetkilileri göreve davet ediyoruz. Denetleme yapılsın ve aşırı tonaj vurulmasın. Kesim yapılmasına ve ormanların gençleştirilmesine karşı değiliz. Fakat aşırı yük alan kamyonlar yolu bozuyor diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

“VAKFIKEBİR’DE BURUK VEDA” “VAKFIKEBİR’DE BURUK VEDA”

“70 MİLYONLUK YATIRIM HEBA OLMASIN!”

Vakfıkebir ilçesinin tek ve en önemli yaylası olan Karadağ Yaylası’nın yolunun asfaltlama çalışmaları bir süre önce başlatılmıştı. İlçe ve Büyükliman bölgesi insanları tarafından mutluluk verici olarak değerlendirilen bu yatırım şimdi tehlike altında. Eski TBMM Çevre Komisyon Başkanı ve 25-26-27. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Belediye Başkanı Muhammet Balta, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Uzun ve Karadağ Turizm Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Abdulkadir (Cemil) Haliloğlu’nun yapmış oldukları görüşmeler doğrultusunda durum Bakan Bey’e iletilmişti. Onlarında yoğun çabaları sonrası yayla yolunun yapılması için vekil Muhammet Balta ve başkanlarımız gerekli girişimleri yaparak yolun başlamasını sağladılar. İlçemize çeşitli ziyaretlerde bulunmak için gelen eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı şimdi ki Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu’ndan da bu yol için talepte bulunmuştu. Yapılan bu girişimler sonrası alt yapı çalışmalarının ardından geçtiğimiz ay yayla yolumuzun asfaltlanması başladı. Bu çalışma Karadağ Yayla meydanından aşağıya doğru asfaltlama çalışmaları sürüyor. Çalışmalar aksamadan devam ediyor. Yaklaşık 9 kilometrelik yol asfaltlandı. Temennimiz en kısa sürede yolun asfaltlama çalışmalarının tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunulmasıdır. Yol tamamlandığında bölge insanı ve dışarıdan gelen misafirler günü birlik olarak yaylaya gelerek, hem temiz ve serin bir havada stres atıp rahatlama fırsatı bulacaklar. Hem de yaylamızın ticari yönden canlanmasını sağlayacaklar. Bu yol bölgemiz ve yaylamız için çok önemlidir.

VATANDAŞLAR YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYOR!

Yayla sakinleri ve bölge halkı ile yaptığımız görüşmelerde; Başta sayın valimiz ve ilçe Kaymakamımız olmak üzere Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarımızın aynı sıra Orman İşletme Bölge Müdürlüğümüz, İlçe Jandarma Komutanlığımız, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve bu yolda denetimle yetkili olan tüm birimlerimizin bir an önce bu yol üzerinde denetleme yapmalarını bölge halkı dile getiriyor. Aldığımız ihbarlarda her bir vatandaşımız kesim yapılmasına karşı değil. Aksine yaşlı, kurumuş ve hastalıklı ağaçların kesilip gençleştirme yapılmasından yana tavır koyuyorlar. Fakat tepki gösterilen şey ise bu kadar büyük bir yatırım yapılarak yol yapılıyor. Tomruk yüklü kamyonlara aşırı bir şekilde yükleme yapılması sonrası kamyonların yeni asfaltı bozuyor olmasına tepki gösteriliyor ve yetkililere sesleniyorlar. Bu güzel yatırıma hep birlikte sahip çıkalım. Torunlarımıza ve yarınlarımıza güzel bir yayla emanet edelim diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.