Çarşıbaşı ilçesine bağlı Kaleköy Mahallesi sahil plajında denizde boğulma tehlikesi geçiren 6 kişilik aileden beşi kurtarıldı, biri ise kayboldu. Çarşıbaşı ilçesinin Kaleköy Mahallesi sahilinde, serinlemek için denize giren Nimet Kamiloğlu ve beraberindeki 3 kişi, bir süre sonra ani bir dalganın gelmesi ile suda çırpınmaya başladı. Sahilde bulunanların yardım ettiği aileden 3 kişi kurtarıldı. Bir kişiyi ise arama çalışmaları sürdürülüyor. Denizden kurtarılan öğretmen Nimet Kamiloğlu, Vakfıkebir Devlet Hastanesinde yapılan müdahalenin ardından Trabzon Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. Hayati riski devam eden Nimet öğretmenin yoğun bakım ünitesindeki tedavisi devam ediyor.

“KAYIP KİŞİ ARANIYOR”

Sahilde bulunan vatandaşlardan ve yetkililerden aldığımız bilgiye göre; Olay sırasında kıyıda bulunan 2 yakını, Nimet Kamiloğlu ve beraberindekilere yardım için girdikleri denizde akıntıya kapıldı. Çevredekilerin ihbarı üzerine, olay yerine emniyet, 112 Acil Sağlık, sahil güvenlik ve kıyı emniyet ekipleri sevk edildi.

“ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Boğulma tehlikesi geçiren 5 kişi, ekiplerin ve vatandaşların yardımıyla denizden çıkartılarak ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere sevk edildi. Ekipler, kayıp olan genci bulmak için bölgede arama kurtarma faaliyetlerini sürdürüyor.

“TMMOB ODASI BÜYÜKLİMAN’DA” “TMMOB ODASI BÜYÜKLİMAN’DA”