Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu mezuniyet törenine Beşikdüzü Kaymakamı Ferhat Vardar, Beşikdüzü Belediye Başkanı Burhan Cahit Erdem, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Çimer, Trabzon Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Müdürü Prof. Dr. Erdem Taşdemir, Trabzon Üniversitesi Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Çiğdem Başfırıncı, Trabzon Üniversitesi Şalpazarı Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Dönüş Gencer, Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Galip Usta, Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu eski Müdürü Öğr. Gör. Dr. İlyas Ün, Trabzon Üniversitesi Çarşıbaşı Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Lokman Şılbır, Trabzon Üniversitesi Şalpazarı Meslek Yüksekokulu Sekreteri Mustafa Türkmen, Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu Sekreteri Hakan Kamiloğlu, Yüksekokulumuz eski Müdürü emekli Prof. Dr. Hilmi Zengin, Yüksekokulumuz eski öğretim elemanı Kamil Mahmutoğlu, Yüksekokul Müdürümüz Dr. Öğretim Üyesi Ertuğrul Karoğlu, Beşikdüzü Emniyet Müdürü Turgut Koşgin, Beşikdüzü Emniyet eski Müdürü Ahmet Bekar, Beşikdüzü Jandarma Komutanı Hamit Taş, Beşikdüzü T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi Jandarma Bölük Komutanı Emre Uzun, Beşikdüzü T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi  Müdürü Fazlı Demirel, Beşikdüzü Milli Eğitim Müdürü Emrah Demiral, Beşikdüzü İlçe Vaizi Zeki Güven, Beşikdüzü SGK Müdürü Durdu Necatoğlu, Beşikdüzü Yurt-Kur Müdür Yardımcısı Ayhan Tüfekçi, Beşikdüzü Halk Kütüphanesi Müdürü Şeref Algün, Beşikdüzü Esnaf ve Kefalet Kooperatif Başkanı Selim Dilli, Beşikdüzü Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Coşkun Zihni, Beşikdüzü Muhtarlar Derneği Başkanı Seçkin Uzun ve Yönetim Kurulu, Beşikdüzü çeşitli okul müdürleri Şenol Ziya Yıldırım, Necip Yıldırım, Selamettin Atik, Yücel Oktay, Ahmet Kıhrı, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, davetliler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

“29. DÖNEM MEZUNLARIMIZI UĞURLAMANIN SEVİNCİ İÇERİSİNDEYİZ”

MUHASEBE OFİSİ VE MÜKELLEF YÖNETİMİ SEMİNERİ MUHASEBE OFİSİ VE MÜKELLEF YÖNETİMİ SEMİNERİ

Tören, Okulun öğretim elemanı Öğr. Gör. Dr. Betül Şahin’in sunumu eşliğinde Yüksekokul program öğrencilerinin tören yürüyüşü, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ertuğrul Karoğlu yaptığı konuşmada, “Bugün bizim için önemli bir gün. Yeni mezunlarımızı, yeni yaşamlarına uğurlamanın coşkusunu, heyecanını ve telaşını birada yaşıyoruz. 29. dönem mezunlarımızı uğurlamanın sevinci içerisindeyiz. Bu nedenle oldukça mutluyuz ve gururluyuz. Bugün burada, görünen yüz olarak karşınızda ben varım ancak biz kalabalık bir ekibiz. Konuşmama devam etmeden önce takım arkadaşlarımı, tüm akademik ve idari personelimizi kuvvetli alkışlarınızla sahneye davet ediyorum. Değerli veliler, anneler, babalar sizlerin bu akşamki duyguları herkesinkinden çok farklı. Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle ve zorluklarla yetiştirdiğiniz, gözbebekleriniz evlatlarınızı yaşam mücadelesinin içine uğurlamanın vakti geldi. Yavrularınızın istikballeriyle ilgili kaygı duymayın. Onlar iki yıllık süreci çok iyi bir şekilde planladılar ve birçok övgü aldılar. Yapmış oldukları çalışmalarla hem sizlerin hem de hocalarının emeklerinin boşa gitmediğini hepimize ispatladılar. Onlarla gurur duyabilirsiniz zira biz duyuyoruz. Biliyoruz ki bundan sonra da onların yaptıklarını birlikte onur ve gururla izleyeceğiz” dedi.

Protokol konuşmalarını gerçekleştiren Beşikdüzü Kaymakamı Sayın Ferhat Vardar ile Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Emin Aşıkkutlu yaptığı konuşmalarında mezun öğrencilere gelecekle ilgili temennilerde bulundular. Ödül törenlerine geçmeden önce Beşikdüzü Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi davetlilere muhteşem bir görsel şölen sundu. Törende, yüksekokul ve programlarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol ve misafirlerimiz tarafından takdim edildi. Mezuniyet Töreni, Öğrencilere Diploma Verilmesi ve Kep Atma Etkinliği ile sona erdi. Törenin ardından geleneksel müzik etkinlikleri öğrencilerin katılımıyla devam etti.