1461 Trabzon FK’nın yeni yapılan Futbol Akademisi Tesisleri, bugün düzenlenen törenle açıldı. Hekimoğlu Döküm Spor Tesisleri’nin hemen yanındaki yere yapılan akademi tesislerinin açılışına; 1461 Kulüp Başkanız Celil Hekimoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra, Trabzon Valisi Sayın Aziz Yıldırım, Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ataman, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Trabzon İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Zeyyat Kafkas, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Sebat Gençlikspor Başkanı Cemil Kalkışım, ASKF Başkanı Cahit Erdem, TÜFAD Başkanı Metin Bak ve çok sayıda davetli katıldı.

“1461 FK BAŞKANI CELİL HEKİMOĞLU”

Açılış konuşması yapan Celil Hekimoğlu, tesisin yapımında kendilerine katkı sağlayan herkese teşekkür ederek, “Trabzon Büyükşehir Belediyemize bu arsayı bize 10 yıllığına tahsis ettiği için teşekkür ediyorum. Trabzonspor’un da bize büyük katkıları oldu. Sahayı yaparken kum lazım sadece Tokat’ta var. Zeyyat beye dertleniyordum, Trabzonspor sahadaki hibriti kaldırmıştı, bize verdi kumu. Ayrıca A Takımımıza 6 oyuncu verdiler. Başkan Ertuğrul Doğan nezdinde yönetime teşekkür ediyorum. Ulaştırma Bakanımıza teşekkür ediyorum, aradı desteklerini iletti. Kolay değil burası heyelan sahası arazi, alt tarafta 12 metre yüksekliğinde duvar yaptık. Sadece duvar 15 milyon TL, diğerini söylemiyorum. Burada futbolcu yetiştirip sunmamız lazım. Mahallemizin muhtarı da bize çok destek oldu ona da teşekkür ediyorum. İnşallah buradan futbolcu yetiştirip Türk futboluna sunacağız” dedi.

“ASKF BAŞKANI CAHİT ERDEM”

ASKF Başkanı Sayın Cahit Erdem de, “Trabzon’da bir spor kültürü var. Genç arkadaşlarımız küçük yaştan beri sporun içinde büyüyorlar. Tesisler konusunda yetersiz kalıyoruz. Trabzon’un erklerine burada görevler düşüyor. Başkanımıza teşekkür ettik. Bugün bakıyoruz ki Celil başkan hiç durmuyor ekonomik kazancının büyük kısmını Trabzon’un gençlerine yatırıyor. Celil beye ne kadar teşekkür etsek az” ifadelerini kullandı.

“TRABZONSPOR AS BAŞKANI ZEYYAT KAFKAS”

Trabzonspor Başkanı Sayın Zeyyat Kafkas ise, “Hekimoğlu ailesi Trabzon için gerçekten şans. Sanayide öncü ve istihdam yaratan bir aile. Bu tesisi Trabzon şehrine kazandırması üretim açısından önemli bir durumdur. Biz işbirliğinde çok samimiyiz, Trabzon şehrini sporla en üst düzeyde buluşturmak istiyoruz. Bunu da devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

“ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANI AHMET METİN GENÇ”

Ortahisar Belediye Başkanı Sayın Ahmet Metin Genç, “Kulüplerimizin de altyapısının güçlendirilmesi daha iyi standartlarla yapılabilmesi adına bu tür tesisleri kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hekimoğlu ailesinin mensuplarına hususen teşekkür ediyorum. Bu şehrin ekonomisine katkı sağlayan bir aile, ekonomiye sağladığınız değerler nedeniyle sizleri alkışlıyorum. 300 gencimizin altyapıyla beraber yetişecek olması çok güzel. Yönetiminizin altyapıya dönüşecek olması önemli biz de destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“LGS TERCİH SÜRECİ 17 TEMMUZDA SON BULACAK” “LGS TERCİH SÜRECİ 17 TEMMUZDA SON BULACAK”

“TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ ATİLLA ATAMAN”

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Atilla Ataman, “Celil bey yılın adamı ödülünü hak etti. Bunlar spora yatırım değil bu yapılan insana Trabzon’a yatırımdır. İnsanlığın adamlığın geleceğin yatırımıdır. Bunu hak ettiğini düşünüyorum. Yatırımların artarak devam edeceğini düşünüyorum. Hekimoğlu ailesini kutluyorum” dedi.

“TRABZON MİLLETVEKİLİ SİBEL SUİÇMEZ”

Açılışta bir konuşma yapan Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez de, "Böylesine güzel bir tesisi Trabzon'a kazandıran Başta Celil Hekimoğlu ve Hekimoğlu ailesine teşekkür ediyoruz. Buradan inşallah gelecek yetişecek. Herkesin emeğine sağlık. Futbolda altyapılar önemlidir. Bu nedenle bu yeni tesis de çok önemli" ifadelerini kullandı.

“TRABZON VALİSİ AZİZ YILDIRIM”

Trabzon Valisi Sayın Aziz Yıldırım ise, “1461 Trabzon FK bizim evlatlarımızın yetişeceği bir kulüp. Şunu arzu ediyorum ki burada yetişen çocuklarımız bir nevi burada staj yapacaklar. Ağabeylerinin mücadele ettiği Trabzonspor takımında olacaklar. Türkiye’de futbolla anılan neresi var. Sadece Trabzon var. 1461 Trabzon FK gibi kulübe sahip çıkan insanlar akla geliyor. Celil beye, belediyelerimize, amatör kulüplerimiz, Trabzonspor’umuz hepsi teşekkürü fazlasıyla hak ediyor. Burada nesil aynı zamanda örnek sporcular yetişecek. Yarının Trabzon’un da örnek insanlar olarak aramızda olmaya devam edecekler” dedi.