“BÜYÜKŞEHİR’DEN 8 İLÇEYE 30 MİLYONLUK YATIRIM” “BÜYÜKŞEHİR’DEN 8 İLÇEYE 30 MİLYONLUK YATIRIM”

15 Nisan’da başlayan av yasağı, 1 Eylül itibari ile sona erecek. Bölgemizde balıkçılar sezon öncesi ağ kesme ve örme işlemlerinin yanı sıra tekne onarımı gibi bakımları da yapıyor. Sezonun açılmasına kısa bir süre kala çalışmalarını hızlandıran balıkçılar, yeni sezon öncesi ümitlerini korurken, balık nerede görünürse teknelerini oraya süreceklerini söylediler.

“BALIK NEREDE BİZ ORADA OLACAĞIZ”

Yeni sezon öncesinde hız kesmeden çalışmalara devam ettiklerini belirten balıkçılar, “ Yeni sezona hazırlık yapıyor. Ağlara bakım, onarım ve ekstradan yapılacak işleri halletmeye çalışıyorlar. Hayırlısı ile Eylül 1’de sezonun açılmasını bekliyorlar. Hayırlısı ile iyi geçer diye ümit ediyorlar. Balıkçılar, Tabii biraz zor da olacağını tahmin ediyoruz diyarlar. Masraflarımız biraz ağır, mazot fiyatları belli. İnşallah Allah yardımcı olur, tek temennimiz ümidimiz o. Balık sezonu açılınca Karadeniz’in her yerine gidebiliriz, gidiyoruz da zaten. Balık neredeyse tekneler de ekseriyetle orada oluyor” dediler.

“SEZON ÖNCESİ HAZIRLIK ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR”

Balık sezonu öncesinde ağ bakım ve onarım işlemlerini yaptıklarını söyleyen balıkçılar, “1 Eylül’de balık sezonu başlayacak. Bizler de şu anda sezon öncesi ağ hazırlıklarını yapıyoruz. Tamirat işlerimizi hallediyoruz. İnşallah yakıt fiyatları biraz daha iyi olur, biz de daha iyi ücretler kazanabiliriz dediler.” Balıkçılar, 1 Eylül’de ‘Vira Bismillah’ diyerek Karadeniz’in bereketli sularına ağlarını atacaklar.