Bu gün Vakfıkebir ve çevresinde hava parçalı bulutlu, sıcaklık gündüz 14, gece 7 derece dolaylarında olacak!

Ayrıca, 1872’de dünyanın ilk ulusal parkı olan Yellowstone Milli Parkı açıldı. 1881’de Atatürk doğdu,  Rus Çarı II. Aleksandr Narodniklerce öldürüldü. 1896’da Adowa Muharebesi: Habeşistan, üstün sayıdaki İtalya kuvvetlerini yendi ve böylece I. İtalya-Habeşistan Savaşı sona erdi. 1896’da Henri Becquerel, radyoaktiviteyi keşfetti...

**********

Sevdiğim dostlarımdan birisi geçenlerde sosyal medyadan paylaştığı tweette, seçmenlerimizin bilinçsizce ve encümen listesini incelemeden oy kullandığını, bu nedenle de listelere hiç itiraz olmadığını yazmış. Özellikle Yalıköy’den 8 ila 10 kişinin encümen listelerinde olduğunu iddia etmiş!

Ben de bir Yalıköy’lü olarak gururlandım, göğsüm kabardı. Ancak müsaade buyururlarsa kendilerine bir sorum olacak:

Değerli dostum, madem encümen dağılımı bu kadar zorunuza gitti; neden itirazda bulunmadınız, ya da tepki için bağımsız meclis üyesi adayı olmadınız? Yakından bakıldığında olay çok farklı görülüyor değil mi?

Siz yine de uzaktan bakmaya devam edin!

**********

Uzun bir süre fake profili ‘Enver Uzun’ olan bir trolle uğraştık. Tweetlerinde Vakfıkebir Belediyesi’nin hiç bir hizmete imza atmadığını iddia ederek; vaat edilen projelere onlarca  proje daha ekleyerek bunları kamuoyuna duyurmayan gazetecilere ateş püskürüyor; hatta fantezilerinde daha da ileri giderek, 1 Nisan 2024 sabahı tüm Vakfıkebir’lilerin şoka gireceğini; çünkü Vakfıkebir Belediye Başkanının kendisi olacağı kehanetinde (!) bulunuyordu...

Nihayetinde tecrübelerimize dayanarak Enver Uzun’dan kurtulmayı başardık.

Şimdi de bir başka trol çıktı ortaya...

Menzil Adıyaman Yusuf Hoca Profiliyle sahne alan bu trol, aslen Vakfıkebir’li olmakla birlikte başka bir ilimizde yaşıyor. O da Vakfıkebir’in her geçen gün geri gittiğini iddia ederek hiç bir siyasi yöneticiyi beğenmiyor; bu durumun tek suçlusunun da gazeteciler olduğunu savunuyor!

İnşallah ondan da tez zamanda kurtulmak dileği ile!

**********

Uzaktan bakıldığında Vakfıkebir’deki yerel seçimi kazanma şanslarının çok yüksek olduğunu düşünen bazı siyasiler, kendilerini eleştirenlerden büyük rahatsızlık duyduklarını kamuoyu önünde dile getirmekten hiç beis duymadıkları gibi; “Kardeşim ne eksiğimizi gördünüz de eleştiriyorsunuz?” diye de sorma zahmetine bile katlanmıyorlar!

Bütün siyasilerden ricandır: Allah aşkına; sizi eleştirenlere ulaşın ve onlara olup bitenleri düzdün bir üslupla anlatın, kimseyi üzmeyin!

Sonuçta üzen de üzülür.

*********

Kamuoyuna benim de Mübarek Ramazan öncesi bir sürprizim olacak…

Ancak bu sürpriz ne kehanet, ne yalan-dolan, ne de toplumu yönlendirme amacı gütmeyecek.

31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlerde oy vereceğim belediye başkan adayları yüzde doksan gibi yüksek bir oranla netleşti...

Bu iki adayın kimler olduğunu detaylarıyla birlikte yakında açıklayacağım...

Hayal kırıklığına uğrayacaklar da olacaktır elbet; ama ne yapalım?

Onlara da bir önerim olacak:

“Çekin ipi, olsun bitsin”!

Sürç- u lisan var ise affola!