banner92

banner77

ÇANAKKALE , KADİM TARİHİMİZİN ÖNEMLİ DÖNÜM NOKTASIDIR

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Ana Kategori 17.03.2021, 16:34 Ahmet Kamburoğlu
ÇANAKKALE , KADİM TARİHİMİZİN ÖNEMLİ DÖNÜM NOKTASIDIR

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

ÇANAKKALE BİRLİK VE BERABERLİK RUHUNU ORTAYA ÇIKARMIŞTIR

CORA, Çanakkale’de düşmana karşı topyekûn onurlu bir mücadele verildiğini hatırlatarak, “Çanakkale Zaferi, büyük imkansızlıklara rağmen, milletimizin bağımsızlığını, onurunu ve vatanını korumak uğruna yapabilecekleri fedakârlıkları gözler önüne seren şanlı bir destandır. Kadim tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşımızın da habercisi olmuş, Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma; istiklal mücadelemiz için elzem olan ruhu ortaya çıkarmıştır.Çanakkale ruhu, milletimizin inancı, azmi ve kararlılığıyla hiçbir engel tanımayacağının; bağımsızlığı uğruna birlik ve beraberlik içinde her şartta zafere ulaşacağının müjdecisidir.” dedi.

ÇANAKKALE RUHU BİZLERE REHBER OLUYOR

CORA, “Çanakkale’de doğan ruh, bir asrı aşkın zamandır bizlere rehber oluyor. Çanakkale’de neler yaşandığını bilmeyenlerin, verilen mücadeleyi anlamayanların, bugün vatanımıza yönelik tehditlere karşı duruşumuzdaki azim ve kararlılığı anlamaları da mümkün değildir.Bugün Suriye başta olmak üzereDoğu Akdeniz’de Libya’da, Karabağ’da milletimizin huzuru, ülkemizin güvenliği içinMehmetçiklerimizin verdiği mücadele Çanakkale Ruhu’nun ne kadar diri ve canlı olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.” şeklinde konuştu.

PRANGALARIMIZDAN KURTULDUK

Türkiye’nin dünyada yaşanan zulümlere en üst perdeden sesini yükselttiğini de hatırlatan Milletvekili CORA, “Her nerede olursa olsun mazlumun yanında, zalimin karşısındayız. Biz kabuklarımızı kırdıkça, dış politikada, ekonomide bağımsız ve iddialı politikalar yürüttükçe göze batmaya devam ediyoruz. Sözümüz arttıkça önümüze daha çok engel çıkarıyorlar. Niyet hep aynı; ‘İçeride terörle uğraş, dışarıda sesini çıkarma.’ Türkiye ne zaman güçlenmeye başladıysa askerî müdahalelerle, muhtıralarla, iç karışıklıklarla önümüze set çekmeye çalıştılar. Hamdolsun ki her seferinde ayaklarımıza bağlanmak istenen bu prangalardan kurtulduk. Vesayet odaklarını tarihe gömdük, terörü ise bitirme noktasına getirdik.” ifadelerine yer verdi.

Milletvekili CORA, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Şerefle ve onurla yazdığımız şanlı tarihimize ilelebet sahip çıkacak, kahramanlık ve fedakarlık timsali şehitlerimizden devraldığımız mirası sonsuza kadar sahip çıkacak olan yeni nesillere emanet edeceğiz. Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmet ve minnetle anıyorum.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
banner94
24
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 29 Temmuz 2021
İmsak 03:20
Güneş 05:06
Öğle 12:33
İkindi 16:28
Akşam 19:49
Yatsı 21:28
Günün Karikatürü Tümü