Toplumun tüm kesimlerinde vergi bilincinin geliştirilmesi ve gönüllü ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla, her yıl şubat ayında kutlanan ‘’ Vergi Haftası’’ dolayısıyla ilçemiz Vergi Dairesi Müdürü Fatih İnal ve Müdür Yardımcısı Sait Ayhan, Kaymakamımız Sayın Dr. Hacı Arslan Uzan’ı makamında ziyaret ettiler.

VERGİ BİLİNCİNİN OLUŞTURULMASI ÜLKEMİZİN KALKINMASI AÇISINDAN SON DERECE ÖNEMLİDİR

VAKFIKEBİR BELEDİYE MECLİS TOPLANTISININ İLKİ YAPILDI VAKFIKEBİR BELEDİYE MECLİS TOPLANTISININ İLKİ YAPILDI

Vergi Dairesi Müdürü Fatih İnal yaptığı açıklamada, "Her yıl 22-28 Şubat tarihleri arasında Vergi Haftası’nı kutluyoruz. Vergi Haftası’nın amacı mükelleflerimize vergi ödeme alışkanlığı kazandırmak ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sağlıklı bir vergi bilinci oluşturmaktır" dedi.

Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Türkiye’de vergi bilincinin oluşturulması ülkemizin kalkınması açısından son derece önemlidir. İlçemizin ve ülkemizin kalkınmasında, hak ettiği yere gelmesinde üreticilerin, ticaret erbabının ve bizlerin vergilerimizi zamanında ve düzenli ödememiz, geleceğimiz olan çocuklarımız için iyi bir miras bırakabilme açısından son derece önemlidir. Bu vesile ile Vergi Haftanızı kutluyor, vergilerini veren vatandaşlarla birlikte kucaklaşarak ülkemizin hak ettiği yerlere gelmesi için elimizden gelen tüm gayreti de göstereceğimizi ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.