banner92

banner77

KAYMAKAM YAKUTA GENÇLERLE BULUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen "Damla Gönüllülük Hareketi Projesi" kapsamında Vakfıkebir’e gelen üniversite öğrencileri, Kaymakam Yakuta ile bir araya geldiler.

Vakfıkebir 12.07.2021, 18:16 Ahmet Kamburoğlu
KAYMAKAM YAKUTA GENÇLERLE BULUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan proje ile Türkiye’nin farklı illerinden gelen üniversite öğrencileri, Trabzon ilinde çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor.

KAYMAKAM YAKUTA GENÇ GÖNÜLLÜLERLE BİR ARAYA GELDİ

Vakfıkebir ilçe programı kapsamında Yalıköy Mahallesi sahilinde yapılan Millet Bahçesinde İlçe Kaymakamı Mesut Yakuta ile bir araya gelen gönüllüler, içerisinde yer aldıkları proje hakkında Kaymakam Yakuta’ya bilgi verdiler. Kaymakam Yakuta, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gönüllülük hareketinde yer alan gençleri tebrik etti. Pandemi döneminde yapılabilecek en anlamlı ve en güzel işin böylesi sosyal sorumluluk projelerinde yer almak olduğunu belirten Kaymakam Yakuta, Trabzon gibi önemli bir şehri görmek ve ayrıca Vakfıkebir gibi tarihi bir öneme ve misyona sahip ilçeyi ziyaret etmek de sizlere ayrı bir kazanım olarak döneceğini söyledi. Kaymakam Yakuta, öğrencilerle bir süre sohbet ederek Vakfıkebir ilçesi hakkında bilgiler aktardı. Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek yaşamlarında kendilerine başarılar diledi. Vakfıkebir Mustafa Turupçu Gençlik Merkezi Müdürü Yunus Ali Civil de ziyaret sırasında Kaymakam Mesut Yakuta’ya eşlik etti.

"DAMLA GÖNÜLLÜLÜK HAREKETİ”

Gençlik ve Spor Bakanlığının 2014 yılında başlayan bir organizasyonu. Hareket, amaç ve hedeflerini 'İnsanların yüzlerindeki tebessüme vesile olabilmek' diye tanımlıyor. Harekette yer alan kişiler, ulaştıkları şehirlerde 10 gün gözlem yapıyor ve o şehri sosyal medya yarışmaları ile dünyaya tanıtıyor. Şehrin tarihi eserleri, sanayisi, ekonomisiyle ilgili raporlar hazırlayan ekip, ilgili kurumlara bilgi vererek şehirlere katkı sunuyor. Gözlemlenen sorunlara Türkiye ve dünya genelinde çözüm önerileri bulmaya çalışan gönüllüler hareketi, sanat, spor, tasarım, kariyer, oyun, inovasyon ve medya masalarında geliştirilen 96 tema ile çocuklardan yaşlılara, engellilerden ülkeye sığınan bireylere maddi yardımın ötesinde manevi destek sağlıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
banner94
22
açık
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:59
Öğle 12:20
İkindi 15:47
Akşam 18:32
Yatsı 19:52
Günün Karikatürü Tümü