banner92

banner77

GENÇ, VAKFIKEBİR’İN ÖNE ÇIKAN SORUNLARINI BİLİYORUM

Cumhur İttifakı’nın Vakfıkebir’de düzenlediği vefa buluşmasına katılan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, “Vefa çok önemli bir şeydir. Geçmişini unutursan, geleceğe doğru yürüyemezsin. Geçmişini bileceksin. Nereden geldiğini bileceksin. Bunun da en güzel hasleti vefa duygusudur. Yarın hatırlanmak istiyorsak, bugün geçmişi hatırlamamız lazım.” dedi.

Vakfıkebir 07.02.2024, 09:51 Ahmet Kamburoğlu
GENÇ, VAKFIKEBİR’İN ÖNE ÇIKAN SORUNLARINI BİLİYORUM

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Cumhur İttifakı’nın Vakfıkebir’de düzenlediği ‘Vefa Buluşması’na katıldı. Programa Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Uzun, MHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Mustafa Aynacı ile AK Parti ve MHP İlçe Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları, eski belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

“ESKİ BAŞKANLARI ANDI”

Programda AK Parti ve MHP Teşkilatlarına hitap eden Başkan Adayı Genç, “Burada bu kadim ilçenin, Büyükliman’ımızın merkezi olan Vakfıkebir’de bulunmaktan son derece mutluyum ama inşallah 31 Mart’tan sonra da bu toprakların hizmetkârı olarak burada bulanacağım. Bu buluşma ismi üstünde bir vefa buluşması. O nedenle siyasette vefa yoktur anlayışını bizim siyaset anlayışımız ortadan kaldırmıştır. Vefa çok önemli bir şeydir. Geçmişini unutursan, geleceğe doğru yürüyemezsin. Geçmişini bileceksin. Nereden geldiğini bileceksin. Bunun da en güzel hasleti vefa duygusudur. Yarın hatırlanmak istiyorsak, bugün geçmişi hatırlamamız lazım. O nedenle kuruluşundan itibaren partimize hizmet etmiş Recep ve Serdar Başkanımıza da şu anda Ahmet Başkanımıza bayrağı devreden kıymetli başkanımıza da teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar var olsunlar… Yine bu güzel topraklarımıza hizmet etmiş olan belediye başkanlarımız var. Sabri Bahadır, efsane başkanlarımızdan... Daha önceki dönem Yunus Başkanımızı, Hayri Birinci Başkanımızı unutmamak lazım. Hepsi hizmet ettiler. Şu anda hizmetlerinden dolayı onları anıyoruz. Niye gök kubbede hoş bir seda bıraktılar. Yalıköy’de de Mahmut Başkanımız da Ali Bayram Başkanımızla güzel hizmetler yapıldı. Bu programımızda Kadın Kolları ve Gençlik Kollarımızı hasleten tebrik ediyorum. Onların gayreti, emeği var. Ama Vakfıkebir’in AK Kadınlarına ve Cumhur İttifakına da teşekkür etmek istiyorum. Tam da bu teşekkürü yaparken, bu davaya hizmet eden rahmetli Asiye Kamiloğlu’nu da anıyorum. Allah rahmet eylesin. Kalıcı olan bu değerli hemşehrilerim… Hizmet ettiler, kalıcı mekâna göç ettiler.” diye konuştu.

GÜCÜM YETTİĞİNCE İLÇEMDE, KIRSALDAN MERKEZE BİRÇOK HİZMETE VESİLE OLDUK

Vakfıkebir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Muhammet Balta ise; Değerli Teşkilat mensubu Kardeşlerim, şunu da belirtmek isterim ki, Peygamber Efendimiz hadisi şerifte buyuruyor ki “Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin”.  Bende son on yıllık Belediye Başkanlığım sürecini böylece hesaba çekmek istedim. Gücüm yettiğince ilçemde, kırsaldan merkeze birçok hizmete vesile olduk. Ancak “Mahkeme kadıya mülk değil”, bizler faniyiz, bir gün buralardan ayrılacağız. Geride bir eser varsa o yaşayacak, bir dua var ise o baki kalacak.  Sizlerin desteği, Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile yeniden Vakfıkebir Belediye Başkanlığına aday gösterildim. Şimdi bize düşen bu büyük sorumluluğa sahip çıkmak ve layık olabilmektir. Devletin ve Milletin hukukunu korumaya, elimizdeki kaynakları doğru kullanmaya yeni kaynaklar üretmeye, devlet kurumları ile ortak projelerimizi koordine edip hizmete almayı düşkün, yoksul, garip ve ihtiyaç sahiplerine sığınacak liman olmaya çalıştım. Elbette insanız ve hatada muaf değiliz. Bilmeden incittiklerim varsa hem onlardan hem de Cenabı Hak’tan affımı niyaz ederim. Şu da var ki, Özellikle son bir iki ay içerisinde yeniden aday olmam konusunda şahsıma gösterdiğiniz teveccühü unutmam mümkün değildir. Böylece Vefanın sadece İstanbul’da bir semt ismi olmadığını gösterdiğiniz için de sizlere ayrıca şükranlarımı arz ediyorum. Değerli Arkadaşlar, Kadim kitaplarda siyaset şöyle tarif edilir. “Siyaset-i Medeniye “Tamir-i bilad ve terfi-i  ibad’dır “ der. Yani Şehirlerin imar edilmesi, mamur edilmesi, güzelleştirilmesi ve halkın yaşam standardının yükseltilmesidir. Buradan hareketle, son on yılda ilçemize kazandırdığımız hizmetleri kısaca size arz etmek istiyorum. Malum “hafıza-i beşer nisyan ile malul” imiş. Yani insan hafızası unutmakla bilinir. Bu bakımdan nereden nereye geldik ve yeni dönemde neleri öncelikli olarak ele alacağız sizlerle paylaşmak istiyorum dedi.

“VAKFIKEBİR’İN ÖNE ÇIKAN SORUNLARINI BİLİYORUM”

Yeni dönemde Vakfıkebir’i doğalgazla buluşturacaklarına vurgu yapan Başkan Adayı Genç, “Allah nasip ederse hizmet edebilirsiniz. Bizim de Allah’ın takdir ettiği bir ömür sermayemiz var. Bu da gelip, geçecek. Hele makamlar tamamen fani, gelip geçici. Ama asıl olan bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da Vakfıkebir’imizin 46 mahallesine de güzel hizmetler yaparız. Ama asıl olan makam, mevki gelip geçtikten sonra Ahmet Metin Genç, Vakfıkebir’e geldiğinde onun selâmı alınıyorsa asıl olan budur. Biz buna talibiz. Benim rahmetli anneciğim Güney Köyü’nden. O köyleri de çok iyi bilirim. Biz Vakfıkebir’imizin 46 mahallesine de hizmet edeceğiz. Muhammet Balta Başkanımız ve Milletvekilimiz Muhammet Balta Bey Vakfıkebir’e güzel hizmetler yaptı. İnşallah bu dönemde de aynı anlayışla bu hizmet yolculuğumuz devam edecek. Vakfıkebir’in sorunlarını, öne çıkan sıkıntılarını biliyorum. Pazar yerinin sorununu da biliyorum, Tonya Caddemizin sorununu da biliyorum. Sahil Parkı sorunumuzu da biliyorum. Ama eş zamanlı olarak artık Vakfıkebir’imizin merkezinin tamamen doğalgazla buluşması gerektiğini de biliyorum. Bunları inşallah bu dönemde çalışacağız, çözeceğiz. Yani biz bu desteği aldıktan sonra Vakfıkebir’de daha çok göreceksiniz bu kardeşinizi. Daha çok çalışacağız, daha çok gayret edeceğiz. Çalışana Allah nasip ediyor. Bizim dinimiz çalışmayı ibadetle ölçmüş. ‘Çalışmak ibadettir, temizlik imanın yarısıdır.’ Öyle kızmayacağız oturduğumuz yerden. Gavurun insanı yapmış diye. 2001’de bayrağı devralmış, kendisini memleketinin hizmetine adamış, bir Recep Tayyip Erdoğan çalışmış, çabalamış, memleket nereden nereye gelmiş. Çalışınca Allah nasip ediyor. Çalışacağız ve bu toprakları laik olduğu güzel hizmetlerle buluşturacağız.” dedi.

“BİZ, VAKFIKEBİR’E DAHA ÇOK GELECEĞİZ…”

Ortahisar Belediye Başkanı olarak Vakfıkebir’den elini çekmediğini, Beypınarı’nın yollarını yaptığını ifade eden Başkan Genç, “Ben Ortahisar Belediye Başkanıyken bir Vakfıkebirli olarak buradan da elimi çekmedim. Beypınar’ın yollarını yapabildik. Ama bu dönem Karadağ yolumuzun da 7-8 km’si yapıldı. Allah nasip ederse Karadağ’ı aynı yolla beraber bu dönem Vakfıkebir’e bir Vakfıkebirli olarak bağlayacağız. 12 km kaldı. Onu da beraber yapacağız. Komandara Bölgesinden de giden bir yol var. Orayı da biliyorum. Kadıralak’tan gelip o yola bağlanan yolu da biliyorum. Siz bizim yolumuzu açık ettiniz bu güne kadar. Biz de göreve gelir gelmez, buradaki kıymetli muhtarlarımızla beraber biz de sizlerin yolunu açık edeceğiz inşallah. Cenabı Allah hepimizin yolunu açık etsin. Biz daha çok geleceğiz Vakfıkebir’e…” diye konuştu.

“CUMHUR İTTİFAKI 18’DE 18 YAPACAK”

Başkan Adayı Genç, Cumhur İttifakı’na verilecek her oyun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uluslararası arenada sesine güç vereceğini kaydederek şöyle konuştu: “Vakfıkebir’den artırdığımız her oyun hem kendi insanını hukukunu koruyan ama hem de Gazze’deki o kadınların, o bebeklerin hukukunu koruyan Recep Tayyip Erdoğan’a verilen her oy, onun dışarıya çıktığı zaman sesidir, sesi daha gür çıkar, sözüdür, sözünü daha kuvvetli söyler ve bileğine güçtür. Biz Cumhur İttifakımızla beraber bu milletin, bu memleketin bekası, birliği, beraberliği ve daha güçlü Türkiye için Recep Tayyip Erdoğan ve bilge lider Devlet Bahçeli Bey ile o yolculuğun biz burada temsilcileriyiz. O nedenle onların anlayışına uygun bir şekilde. Cumhur İttifakımızı 18’de 18 yaparak kıymetli genel başkanlarımıza getireceğiz.”

“VAKFIKEBİR İÇİN ANKARA’DAN KOPARIP GETİRECEĞİM”

Türkiye’nin 22 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde başının öne eğilmediğine vurgu yapan Başkan Adayı Genç, “Cumhurbaşkanımıza söz verdim. Dedim ki, adaylığımızdan dolayı size müteşekkiriz. Çok teşekkür ediyorum. Ama ben inşallah bunun karşılığında bütün gücümle, azmimle ve kararlılığımla çalışarak Trabzon’da derece yapıp sizlere getireceğim. Dedim. Diyeceksiniz ki, neye güvendin? İşte bu güzel Vakfıkebir’e güvendim. Recep Tayyip Erdoğan sayesinde tam 22 senedir başımız öne eğilmiyor. Biz onun sayesinde mahcup olmadık. O nedenle bizler de onun başını öne eğdirmeyeceğiz. Rekor bir oyla çıkacağız. Ondan sonra iş bizde. Siyasetçi bilirsiniz arkasında güç ister, halkın gücünü ister. İnşallah Cumhur İttifakı olarak 1 Nisan’da Trabzon’dan rekor oy çıkartarak şampiyon olursak Ankara’ya gittiğimde tabiri caizse ‘biraz havamı atarım’ yani. Elim, kolum güçlü olur yani. Bakanımıza ya da bürokrasiye gittiğimizde derim ki, kusura bakmayın, Cumhur İttifakımızla Trabzon’da da Vakfıkebir’de de şampiyon olduk. O nedenle Vakfıkebir’in istediği hizmet hangisiyse, bizim işimiz bu zaten, onu kopartıp getireceğiz. Bu boynumuzun borcu olsun. Bize şu anda 31 Mart’ın gücünü Vakfıkebir’in verdiğini görmenin mutluluğuyla, gururuyla sizleri selâmlıyorum. İnşallah güzel günlerde ve güzel hizmetlerde Vakfıkebir’imizin 46 mahallesi başta olmak üzere, Karadağ’da, Beypınarı’nda buluşmak üzere.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
banner94
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 27 72
2. Fenerbahçe 27 70
3. Trabzonspor 27 46
4. Beşiktaş 27 46
5. Kasımpasa 27 39
6. Sivasspor 27 37
7. Başakşehir 27 36
8. Rizespor 27 36
9. Antalyaspor 27 35
10. Kayserispor 27 35
11. Samsunspor 27 33
12. A.Demirspor 27 32
13. Alanyaspor 27 30
14. Karagümrük 27 29
15. Ankaragücü 27 29
16. Hatayspor 27 29
17. Konyaspor 27 28
18. Gaziantep FK 27 28
19. Pendikspor 27 26
20. İstanbulspor 27 12
Takımlar O P
1. Eyüpspor 24 58
2. Göztepe 24 49
3. Kocaelispor 24 44
4. Bodrumspor 24 42
5. Sakaryaspor 24 40
6. Boluspor 24 39
7. Bandırmaspor 24 39
8. Ahlatçı Çorum FK 24 38
9. Gençlerbirliği 24 33
10. Erzurumspor 24 30
11. Keçiörengücü 24 30
12. Manisa FK 24 28
13. Ümraniye 24 27
14. Şanlıurfaspor 24 23
15. Tuzlaspor 24 23
16. Adanaspor 24 23
17. Altay 24 15
18. Giresunspor 24 7
Takımlar O P
1. Liverpool 26 60
2. M.City 26 59
3. Arsenal 26 58
4. Aston Villa 26 52
5. Tottenham 25 47
6. M. United 26 44
7. Brighton 26 39
8. West Ham United 26 39
9. Wolves 26 38
10. Newcastle 26 37
11. Chelsea 25 35
12. Fulham 26 32
13. Crystal Palace 26 28
14. Bournemouth 25 28
15. Everton 26 25
16. Brentford 26 25
17. Nottingham Forest 26 24
18. Luton Town 25 20
19. Burnley 26 13
20. Sheffield United 26 13
Takımlar O P
1. Real Madrid 26 65
2. Girona 26 59
3. Barcelona 26 57
4. Atletico Madrid 26 52
5. Athletic Bilbao 26 49
6. Real Betis 26 42
7. Real Sociedad 26 40
8. Las Palmas 26 36
9. Valencia 25 36
10. Getafe 26 34
11. Osasuna 26 33
12. Deportivo Alaves 26 29
13. Villarreal 26 29
14. Rayo Vallecano 26 25
15. Sevilla 26 24
16. Mallorca 26 24
17. Celta Vigo 26 21
18. Cadiz 26 18
19. Granada 25 14
20. Almeria 26 9
13
açık