banner92

banner77

BAŞKAN ÇİLİNGİR İLE YOLA DEVAM

Vakfıkebir Muhtarlar Derneği’nin 5. Olağan Kongresi Altın Köşk Kafeterya da yapıldı. Yapılan Kongre sonucunda muhtarlar mevcut Başkan İzzet Çilingir ile yola devam dediler.

Vakfıkebir 13.08.2021, 11:48 Ahmet Kamburoğlu
BAŞKAN ÇİLİNGİR İLE YOLA DEVAM

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Divan Başkalığını Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı ve Trabzon Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk yaparken üyeliklere Hasan Ömür ve Cevdet Akar getirildi. 

“HİZMET İÇİN BİZ BU YOLA BAŞ KOYDUK”

Pandemi dönemi nedeniyle bir araya gelemediklerini ifade eden Başkan Çilingir yaptığı konuşmasında; muhtarlarımızla bir araya gelerek ilçedeki birlikteliğin nasıl olması gerektiğini muhtar arasındaki birlikteliğin hiçbir güç tarafından yıkılamayacağını bu gün burada bir kez daha gösterdik. 2005 yılında kurulan derneğimizin kuruluş amacının ilçemizde bütünlüğün sağlanmasını amaçlıyordu. Bu bütünlük yıllar geçmesine rağmen her geçen gün sağlam bir şekilde ayakta duruyor. Şahsim ve arkadaşların 2017 yılında göreve geldikten sonra ilçemizdeki muhtarlarımızın sesini en üst seviyeye çıkarmaya gayret ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Muhtarlar olarak hizmet alma yönünde bir önceki dönemlere göre daha fazla hizmet alarak şaşaalı dönem geçirdik. Son günlerde ilkemiz ve dünya zor dönemlerden geçiyor. Bu dönemde isyan etmek yok. Kurum amirlerine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bizler kurum amirlerimizin her zaman destekçileriyiz. Muhtarın işi bitmez. Muhtarın işi hizmet. Bunun için bizlerde hizmeti aksatmadan elimizden geleni yapacağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. 46 mahalle muhtarının sıkıntısı bizim sıkıntımızdır. Hizmet için biz bu yola baş koyduk dedi.

“MUHTARLARIMIZLA UYUM İÇERİSİNDEYİZ”

Kongreye katılarak bir konuşma yapan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta,  muhtarlarla gerek il genel meclisi üyeliği döneminde, gerekse belediye başkanlığı döneminde büyük bir uyum içerisinde çalıştıklarını ifade ederek, bundan sonrada aynı şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Balta, Sahada vatandaşlarımıza hizmetlerin ulaşmasında muhtarlarımız bizlere her zaman yardımcı oluyorlar. Her bir muhtarımıza bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Biz Belediye olarak Vakfıkebir de yol ve altyapı olarak çok ciddi işlere imza attık. Kırsalda kırk yılda yapılacak işleri biz kısa bir süre içerisinde yapmayı başardık. Fakat görüyoruz ki! Halen yapılan o hizmetlerin aynısının devamının daha fazlasının yapılma istendiği karşımıza geliyor. Trabzon da en çok yol yapan belediyeyiz. Buna rağmen bizlere yine halkımızdan halen daha en çok yol talebi geliyor. Hizmet kalitesi artıkça insanlarımız daha iyisini talep ediyorlar. Bu da halkımızın doğal hakkıdır. Sizler ne kadar çok kaliteli hizmet yaparsanız vatandaşlarımızda bu hizmet kalitesini gördükten sonra daha kalitelisini talep ediyorlar. Bizler en iyi en güzel hizmeti halkımıza sunmak zorundayız. Hiçbir ayrım yapmadan ilçemizde yaşayan bütün vatandaşlarımız sıkıntılarını çözmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Fakat yaptığımız hizmetlerde bazen makine arızası ve personel eksiliği dolayısı ile aksaklıklar yaşanabiliyor. Bunun içinde vatandaşlarımızın affına sığınıyoruz. Her yıl yaptığımız program doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu vesile ile geçmiş dönemlerde dernek yönetiminde görev alan muhtarlara hizmetlerinden dolayı teşekkür etti, yeni yönetimde görev alacak olan muhtarlara da başarılar diledi.

Kongre sonucundan mevcut Başkan İzzet Çilingir yeniden başkanlığa seçilirken yönetim kurulunda; Avni Özoğlu, Nurettin Bilgin, Temel Kılıç, Mustafa Turutoğlu, Sadık Aydın, Ali İhsan Çavdaroğlu, İlyas Bahadır, Süvari Şeref ve Fazlı Yolcu yer aldılar.

Kongreye Belediye Başkanı Muhammet Balta, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı ve Trabzon Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, STK temsilcileri, siyasi parti ilçe başkanları, daire amirleri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
banner94
20
açık
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:59
Öğle 12:20
İkindi 15:47
Akşam 18:32
Yatsı 19:52
Günün Karikatürü Tümü