Vakfıkebir ilçesine bağlı Karadağ Yaylası mesire alanları çöpten geçilmiyor. Karadağ Yaylasında piknik yapılacak yerlerin başında gelen cennetten bir köşe olarak değerlendirilen mesire alanları resmen çöplüğe dönüştü. Duyarsız kişilerin yaylada bırakıp gittiği çöpler, 'doğa katliamı' olarak nitelendiriliyor. Vakfıkebir ilçe esnaflarından Müslüm Demir ve Osman Çabuk, Karadağ Yaylasına piknik yapmak için gelen duyarsız kişiler, yeşil doğaya attığı çöpler ve atıklar bölgenin güzelliğine gölge düşürüyor. Günü birlik Karadağ Yaylasına gelen ziyaretçilerin bıraktıkları çöp artıkları tepki topluyor dediler.

GIDA ÜRETİM VE SATIŞI YAPAN İŞ YERLERİ DENETLENİYOR GIDA ÜRETİM VE SATIŞI YAPAN İŞ YERLERİ DENETLENİYOR

BİR İNSANOĞLU BUNU DOĞAYA NASIL YAPAR!

Duyarlı davranışları ile takdir toplayan Müslüm Demir ve Osman Çabuk, '' Yaylaya ailemiz ile piknik yapmak için geldiğimizde gördüğümüz manzara karşısında dehşete düştük. Bir insanoğlu bunu doğaya nasıl yapar! Geleceğine nasıl kıyar, hala anlamış değiliz. Güzel hatıralarıyla birlikte çöplerini de götürmeleri gereken ziyaretçiler, piknikçiler, ne yazık ki bunu hep yapıyorlar. ‘Temizlik imandandır’ düsturunu benimsemesi gereken insanımızın bu duyarsız davranışı elbette çok üzücü. İnsan, ‘eğitim şart’ demeden duramıyor bu durum karşısında! Vakfıkebir ilçemiz için Karadağ Yaylası çok önemli. Karadağ yaylamız bir doğa harikası ve cennetten bir köşe. Yerli ve yabancı turistlerimizin, misafirlerimizin tercih ettikleri mükemmel bir yaşam alanlarına sahip olan yaylamıza sahip çıkalım dediler.

Öte yandan bölgede bırakılan cam şişeler mercek görevi görerek güneşten aldığı ışınla yangınlara neden olabiliyor. Ne çevreyi ne ormanları düşünen bu kişilerin toplumdan uzaklaştırılması ve evcilleştirilmesi gerekiyor.'' diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Haber; Sadık Aydın