Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Hicri Yılbaşı'na girilmesi ile beraber Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında vatandaşlara Merkez Yeni Cami önünde aşure dağıttı. Başkan Balta, Muharrem ayı ile ilgili yaptığı konuşmada birlik, beraberlik ve dayanışma mesajı verdi. Belediye Başkanı Muhammet Balta’ya Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Muharrem Çimşit ve AK Parti Vakfıkebir ilçe Başkanı Ahmet Uzun da eşlik etti.

Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla Hicri takvime göre ilk ay olan Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında Cuma Namazı sonrası Merkez Yeni Cami önünde aşure dağıttı. Aşure dağıtımına katılan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, vatandaşlarla sohbet edip, onların sıkıntılarını da dinlemeyi ihmal etmedi. Burada açıklamalarda bulunan Başkan Balta, "Cenab-ı Allah'a şükürler olsun, bir Hicri Yılbaşı'nı daha idrak ettik. Aşure günlerine doğru ulaşıyoruz. Malumunuz Muharrem'in 10. günü aşure günüdür" dedi. Balta, kazaların belaların defi için, birliğe, beraberliğe, kaynaşmaya ve dayanışmaya vesile olması için aşure dağıtımı yaptıklarının altını çizerek, "Bir bakıma aşurenin içerisindeki bir araya gelen değişik tatların bir ahenk oluşturması mantığı içerisinde değişik renklere, inançlara, kültürlere, felsefelere sahip olan insanların hep beraber Ay yıldızlı Türk bayrağımız altında vatanımızın, milletimizin, devletimizin birliği, beraberliği ve dayanışma anlayışı içerisinde buluşması adına burada aşure ikram ediyoruz" diye konuştu.

Aşı çağrısını bir kez daha yineleyen Başkan Muhammet Balta, "Pandemi dönemini yaşıyoruz, ya hastalığı geçireceğiz bağışıklık kazanacağız, ya aşı olacağız bağışıklık kazanacağız. Hastalığın nerede duracağını bilemiyoruz. Spekülasyonlara kulaklarımızı tıkayıp, Sağlık Bakanlığımızın ve sağlık çalışanlarımızın önerileri doğrultusunda en kısa zamanda aşılarımızı yaptıralım, kazanımlarımızı kaybetmeyelim. Huzur içerisinde, sağlıklı bir şekilde daha nice Muharremlere, aşure günlerine eriştirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.