"BÜYÜKLİMAN'IN NABZI" "BÜYÜKLİMAN'IN NABZI"

Arı Yetiştiricileri Birliğinin eğitim salonunda, Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsünden Ziraat Yüksek Mühendisi Ümit Karataş’ın eğiticiliğini yaptığı ana arı yetiştirici kursuna ikisi bayan 40 kişi katılım sağlayarak sertifika almaya hak kazandı.

“ARICILIK HEM ÜLKEMİZ HEM DE BÖLGEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR TARIM KOLU”

Sertifika töreni açılışında Trabzon İli Arı Yetiştiricileri Birliği başkanı Yusuf Aksoy’un selamlama konuşmasının ardından İl Tarım ve Orman Müdürü İsa Kaplan kısa bir konuşma yaptı. Kaplan konuşmasında, Trabzon’un oldukça dar tarım alanlarına karşın, geniş olan orman ve mera alanlarının varlığına dikkat çekerek arıcılık gibi alternatif üretim faaliyetlerinin önemi üzerinde durdu. Arıcılığın hem ülkemiz hem de bölgemiz için çok önemli bir tarım kolu olduğunu söyleyen İl Müdürü Kaplan, özellikle az topraklı ve topraksız çiftçi ailelerini sınırlı bir sermaye ile kısa sürede üretici hale getirebilecek bir tarımsal faaliyeti olduğunu belirtti.

İl Müdürü Kaplan, Trabzon Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlükleri olarak, çiftçilerimizin bilgilendirilmesine yönelik eğitim toplantıları, kurslar ve uygulanan projeler ile üreticileri değişen ve gelişen teknik ve teknolojilerle buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Konuşmalar sonrası sertifika almaya hak kazanan ana arı yetiştiricilerine belgeleri takdim edildi.