banner92

banner77

YILIN İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTILAR

Vakfıkebir Belediye Meclis toplantısının ilki olan Ocak ayı oturumu Başkan Muhammet Balta başkanlığında yapıldı.

Vakfıkebir 12.01.2021, 20:37 Ahmet Kamburoğlu
YILIN İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTILAR

Vakfıkebir Belediye Meclis toplantısının ilki olan Ocak ayı oturumu Başkan Muhammet Balta başkanlığında yapıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. Gündemde olan plan ve bütçe komisyonundan gelen, 2021 yılı gelir/gider tarifesi, 2021 yılı meclis tatil ayı, denetim komisyonunun oluşturulması, Avam- kentsel tasarım projesi ve sözleşmeli personel konuları görüşülerek karara bağlandı.

Yapılan oylama sonucu denetleme komisyonuna Erol Bahadır, Ali Bayram Tanrıverdi, Enver İskenderoğlu, Okan Bilgin, Ahmet Baştan seçildiler. Komisyon 45 gün içerisinde çalışmalarını tamamlayacak.

Ayrıca Meclis üyelerini çeşitli konularda bilgilendiren Başkan Balta, 2021 yılı çalışmalarımız hakkında hayırlı olmasını Canab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. 2020 yılı içerisinde malum bir Pandemi süreci yaşadık. Mücadele noktasında ciddi sıkıntılarımız oldu. Yazın biraz rahatlamıştık fakat sonbahar ile tekrar bölgemizde hastalığın yoğunlaşmasıyla birlikte sıkıntılı günler geçirdik. Sevdiklerimizi, yakınlarımızı, dostlarımızı kaybettik. Yakın arkadaşlarımız hastalığı ağır bir şekilde geçirdi.  Tedbirler sayesinde vatandaşlarında uyum sağlamasıyla son günlerde Vakfıkebir’de ellilerde olan vakaların onun altına düşmesinden dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Tedbirlerin ne kadar etkili olduğunu ve vatandaşlarında tedbirlere ne kadar uyduğunu gösteriyor. Mesafe, maske ve hijyene uyarsak bu salgını Sayın Bakanımızın da dediği gibi kısa zamanda yenebileceğimize ben canı gönülden inanıyorum. Aşı çalışmaları başladı ben şahsen 3. Faz çalışmalarına gönüllü oldum ve ikinci toz aşıyı da yaptırdım. Buna bizim de bir katkımız olsun isterken aynı zamanda da vatandaşlarımıza teşvik olası için bu çalışmanın içerisinde olmak istediklerini belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
banner94
24
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 29 Temmuz 2021
İmsak 03:20
Güneş 05:06
Öğle 12:33
İkindi 16:28
Akşam 19:49
Yatsı 21:28
Günün Karikatürü Tümü