Vakfıkebir:
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE ŞAHAN ATANDI
Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevini 7 yıldır başarılı bir şekilde sürdüren Müftü Hüseyin Köksal’ın ilçedeki görev süresinin bitmesi ile boşalan ilçe müftülüğü görevine yeni atama yapıldı.



Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal’ın ilçedeki görev süresinin sona ermesi sonucu tayininin Samsun İli Atakum İlçe Müftülüğüne çıkması ile boşalan Vakfıkebir ilçe müftülüğü görevine Giresun İli Espiye İlçe Nüfusuna kayıtlı Bartın İli Kurucaşile İlçesi Müftüsü Recep Şahan atandı. Müftü Recep Şahan’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN KİMDİR?
Müftü Recep Şahan, 1974 yılında Giresun’un Espiye ilçesi Kurugeriş Köyünde doğdu. İlköğrenimini köyünde tamamladı. 1985'de Espiye İmam Hatip Lisesi'ne başladı. 1991'de naklen Bursa İmam Hatip Lisesine kayıt yaptırdı ve liseyi burada bitirdi (1992). 1993'de Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne girdi. 25 Temmuz 1996'da Espiye'nin Avluca Köyü'nde İmam-Hatiplik görevine başladı. 1999'da  fakülteyi bitirdi. Aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açmış olduğu sınavı kazanarak Konya Selçuk Eğitim Merkezi'ne girdi. 30 aylık bir ihtisas eğitiminin ardından 6 Mart 2002 de mezun oldu. Vaiz olarak Giresun İli Tirebolu ilçesine atandı. 04.07.2002 tarihinde Tirebolu'da ilçe vaizi olarak göreve başladı. İlçe müftüsü Mehmet Bal'ın Vakfıkebir müftülüğüne atanması üzerine 23.09.2002 tarihinden itibaren bir süre müftülüğe vekalet etti. 29.11.2002 tarihinde askere gitti. Askerliğini Erzurum Aşkale'ye Bağlı Kandilli Beldesinde yaptı.  04.07.2003 tarihinde askerden döndü ve 16.07.2003 tarihinde de Giresun İli Tirebolu ilçesinde vaiz olarak tekrar görevine başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kendisini Siirt ili Baykan ilçesi Müftülüğüne ataması üzerine 18.08.2003 tarihinde Tirebolu müftülüğünden ilişiğini kesti. 28.08.2003 tarihinde Baykan'da göreve başlayan Şahan 2 yılın ardından tayininin Giresun ili Doğankent ilçesine çıkması üzerine 15.09.2005 tarihinde Baykan'dan ayrıldı ve 23.09.2005 tarihinde Doğankent ilçe müftülüğü görevine başladı. Altı seneyi aşkın Doğankent Müftülüğü görevini yürüten Şahan 25.11.2011 tarihinde Yurtdışı görevi için Avusturya'nın Başkenti Viyana'ya gitti. 01 Aralık 2011 Tarihinde Viyana ATİB 20 Merkez Camiinde yeni görevine başladı. Recep Şahan yurtdışı görevinden 08.08.2014 tarihinde döndü. 22.08.2014 tarihinde Ordu İli Akkuş İlçesi müftülüğüne atandı. 09.09.2014 - 17.09.2015 tarihleri arasında Akkuş Müftülüğü görevini yürüten Şahan 17.09.2015 tarihinde Akkuş Müftülüğü görevinden ayrıldı. 01.10.2015 tarihinde Bartın ili Kurucaşile ilçesi Müftülüğü görevine başladı. 2020 Yılı Haziran ayı itibari ile Trabzon İli Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atanan Recep Şahan evli ve iki kız babasıdır.
 
banner71
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner77

AK PARTİ VAKFIKEBİR İLÇE KONGRESİ YAPILDI
AK Parti Vakfıkebir 7. Olağan İlçe Kongresinde mevcut başkan Ahmet Uzun, tüm delegelerin oyunu alarak yeniden...

Haberi Oku