banner92

banner77

“TÜRKÜM, DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM” DEMEK KİMLERİN ZORUNA GİDİYOR

Vakfıkebir MHP İlçe Başkanı Orhan Burhan Baltürk, Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin Danıştayın "Öğrenci Andı" kararına tepki göstermesini ilçe teşkilatı olarak destekliyoruz dedi.

Vakfıkebir 19.03.2021, 07:05 18.03.2021, 19:11 Ahmet Kamburoğlu
“TÜRKÜM, DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM” DEMEK KİMLERİN ZORUNA GİDİYOR

Vakfıkebir MHP İlçe Başkanı Orhan Burhan Baltürk, Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin Danıştayın "Öğrenci Andı" kararına tepki göstermesini ilçe teşkilatı olarak destekliyoruz dedi.

Vakfıkebir MHP İlçe Başkanı Orhan Burhan Baltürk, gazetemizi ziyaret ederek Yazı İşleri Müdürü Ahmet Kamburoğlu ve Haber Müdürü Sadık Aydın ile bir süre sohbet etti. İlçe Başkanı Baltürk, Genel Başkan Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin Danıştayın "Öğrenci Andı" kararına tepki göstermesi ile ilgili basına yansıyan açıklama hakkında bilgi vererek yapılan açıklamanın tedaylarını aktardı. Başkan Baltürk, “Türküm, Doğruyum, Çalışkanım” demek kimlerin zoruna gidiyor diye sordu!

“ANDIMIZ’IN” KALDIRILMASI KARARINA MHP’DEN SER TEPKİ

Vakfıkebir MHP İlçe Başkanı Orhan Burhan Baltürk; Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun Öğrenci Andı’nın kaldırılması üzerine, “Öğrenci Andı kararı pimi çekilmiş bir bombadır, Danıştay bu yanlıştan dönmelidir” diyerek tepki göstermiştir.

Başkan Baltürk, Danıştayın "Öğrenci Andı" kararına Genel Başkanımız tepki göstererek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermiştir: "Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun 'Türküm' demekten rahatsızlığı hüsran verici bir çarpıklıktır. “Türküm, doğruyum" haykırışıyla başlayan Öğrenci Andı'nın 10 Mayıs 1933'ten itibaren uygulamaya konulduğunu, 1972, 1997 ve 2012'de de değişikliğe uğradığını hatırlattı. Öğrenci Andı'nın kaldırılmasına dönük yönetmelik düzenlemesine karşı Türk Eğitim Sendikası'nın Danıştay'a açtığı yürütmenin durdurulması ve iptal davasının 24 Nisan 2018'de Danıştay 8. Dairesi tarafından karara bağlandığını anımsatan Sayın Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin çok hassas bir döneminde, geçtiğimiz cuma günü Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu sorumsuzca, şuursuzca, haktan ve hukuktan mahrum bir şekilde, adeta yangına körükle gider gibi 8. Daire'nin kararını bozduğu medyaya yansımıştır. Konunun bir başka tuhaf ve tartışmalı yönü ise Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından şubat ayında bu kararın alındığı ne var ki halen imzalanmadığı anlaşılmıştır" dedi.

"DANIŞTAY SKANDAL BİR KARARA İMZA ATMIŞ, MİLLİ GERÇEKLERLE ÇATIŞMIŞTIR"

Başkan Baltürk, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli açıklamasında şunları ifade etti: "Türkiye'nin milli birlik ve diriliş ruhunun zirveye tırmandığı bugünlerde, medyaya sızdırılan, üstelik henüz imzalanmamış olan Öğrenci Andı aleyhine alınan karar milletimizde büyük bir huzursuzluğa ve kaygıya yol açmıştır. Yaklaşık iki yıldır bekletilen bu davanın, bir anda karara bağlanarak servis edilmesi maksatlıdır, marazidir, melun bir hevesin ve hedefin işaretidir. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun 'Türküm' demekten rahatsızlığı hüsran verici bir çarpıklıktır. Nitekim Danıştay skandal bir karara imza atmış, milli gerçeklerle çatışmıştır. Ülkemizi yeni bir karmaşanın içine çekmeye, anlaşmazlıkları körüklemeye, kutuplaşmayı tahrik etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur dedi.”

“MHP VERİLEN KARARA ŞİTTETLE KARŞIDIR”

Başkan Baltürk, “Milliyetçi Hareket Partisi, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun henüz açıklanmamış, fakat bir vasıtayla sızdırılmış kararına şiddetle karşıdır. Kaldı ki Öğrenci Andı'mızın okullarda okutulmasına engel çıkarmak, hukuken set çekmek haysiyetli ve demokratik bir tavır olamayacaktır. HDP'li bölücülerin fezlekelerinin TBMM'ye gönderilip milli dayanışma şuurunun çelikleştiği bugünlerde Öğrenci Andı kararı pimi çekilmiş bir bombadır. Danıştay bu yanlıştan dönmeli, Türk milletinin tarihi hasletleriyle, çiğnetilmeyecek emanetleriyle oynamaya teşebbüsten vazgeçmelidir ifadelerini kullanmıştır dedi."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
banner94
20
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:37
Güneş 06:03
Öğle 12:19
İkindi 15:43
Akşam 18:25
Yatsı 19:45
Günün Karikatürü Tümü