banner92

banner77

BEŞİKDÜZÜ İMKB FEN LİSESİ’NDEN ÖRNEK PROJE

Beşikdüzü İMKB Fen Lisesi, İtalya ile kurucusu olduğu 'Let's stay fit and Healthy' adlı eTwinning projesini Türkiye, İspanya, Norveç ve Yunanistan'dan farklı okullarla birlikte yürütüyor.

Beşikdüzü 09.06.2021, 22:00 Ahmet Kamburoğlu
BEŞİKDÜZÜ İMKB FEN LİSESİ’NDEN ÖRNEK PROJE

Proje ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Mehmet Halıcı, “21.yüzyılda dünyanın karşı karşıya olduğu pek çok küresel sorun mevcuttur. 'Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları' (Sustainable Development Goals), 2030 yılına kadar ulaşılması amaçlanan 17 hedefi içeren evrensel bir eylem çağrısıdır. Bu hedefler iklim değişikliği, çevresel sorunlar, eşitsizlik, şiddet, sağlık ve kaliteli yaşam gibi küresel sorunları içerir. Projemiz öğrencilerin araştırma, kritik düşünme, problem çözme, takım çalışması ve iletişim becerilerini geliştirerek gerçek dünya sorunlarının çözümü ile ilgili beceriler kazandırmayı hedeflemektedir.

Projemizde, 'Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları' arasında yer alan 'Sağlık ve Kaliteli Yaşam' ile ilgili öğrencilerde farkındalık oluşturmak, pandeminin günlük hayatımızı ve alışkanlıklarımızı nasıl değiştirdiğini anlamak ve sağlıklı bir yaşam şeklini benimsetmek projemizin ana hedefleri arasındadır. Ayrıca, farklı kültürel gelenek ve değerleri tanıma, kültürler arası anlayışı artırma, öğrencilerin digital uygulamaları ve hedef dili kullanma becerilerini artırma amaçlanan öğrenci kazanımlarıdır. Okulumuz İngilizce öğretmeni Bahar Gemici'nin danışmalık yaptığı projede; toplam 11 öğrencimiz görev aldı. Kasım 2020'de başlayan projemiz Mayıs 2021'de sona erdi” dedi.  Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Kerim İkibaş’ta projeye dsetek verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
banner94
20
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:37
Güneş 06:03
Öğle 12:19
İkindi 15:43
Akşam 18:25
Yatsı 19:45
Günün Karikatürü Tümü